Porady
Zdrowie i życie bez bólu jest możliwe. Jednak nie wystarczy tylko o tym myśleć o zmianie złych nawyków lub brać za pewnik, że dobre samopoczucie to coś stałego. Nasz organizm zmienia się z wiekiem, tym jak funkcjonujemy na co dzień, czy choćby dietą i ilością stresu. Informacje, które publikujemy w naszych krótkich artykułach mogą pomóc lepiej zrozumieć swoje ciało i reagować, kiedy wyraźnie potrzebuje naszej uwagi.
lęk przed mówieniem kompleksowa terapia logopedyczna
Jak objawia się lęk przed mówieniem?

Wady wymowy mogą prowadzić do lęku przed mówieniem. Lęk ten może objawiać się na różne sposoby. Przeczytaj nasz krótki wpis i zdecyduj, czy interwencja logopedy jest potrzebna.

Czytaj więcej
logopedia kompleksowa terapia
Zestaw ćwiczeń artykulacyjnych

Wiele ćwiczeń artykulacyjnych możesz wykonać samodzielnie w domu, jednak ich dobór pozostaw specjaliście. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma propozycjami poprawiającymi artykulację w przypadku „rotacyzmu”.

Czytaj więcej
kompleksowa terapia logopedyczna
Pomoc psychologiczna

W przypadku niskiej samooceny, która znacząco wpływa na codzienne życie, warto rozważyć konsultację z psychologiem. Psycholog może pomóc w budowaniu pewności siebie, radzeniu sobie z stresem i lękiem oraz akceptacji siebie.

Czytaj więcej
praca logopedy z dziećmi to nie tylko ćwiczenia
Budowanie pewności siebie

Kilka prostych aktywności może znacząco poprawić naszą pewność siebie. Warto praktykować wymienione ćwiczenia codziennie, a także rozważyć uczestnictwo w zajęciach logopedycznych.

Czytaj więcej
kompleksowa terapia logopedyczna warszawa bemowo
Akceptacja i świadomość

Co może pomóc, jeśli dziecko jest zamknięte w sobie i skupione na swoich „wadach”? Przeczytaj nasz krótki tekst, by uzyskać wskazówki jak ukierunkować myślenie dziecka na jego mocne strony i talenty!

Czytaj więcej
Leczenie wad wymowy z zaburzeniami słuchu

Ważne jest, aby leczenie wad wymowy u dzieci z zaburzeniami słuchu rozpoczęto jak najwcześniej. Bardzo wskazana jest współpraca laryngologa i logopedy, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Czytaj więcej
kompleksowa terapia logopedyczna warszawa bemowo
Najczęstsze wady zgryzu

Zgryz otwarty to wada zgryzu, która polega na braku kontaktu między zębami szczęki i żuchwy w przednim odcinku jamy ustnej. Może to prowadzić do problemów z wymową, takich jak seplenienie międzyzębowe, seplenienie boczne, a także do problemów z połykaniem.

Czytaj więcej
rehabilitacja stawów skroniowo - żuchwowych warszawa bemowo
Terapia w obrębie stawów skroniowo- żuchwowych – cz. 1

1. Budowa i funkcja stawu skroniowo-żuchwowego. Staw skroniowo-żuchwowy jest to staw łączący dolną szczękę (żuchwę) z czaszką (kością skroniową). Dolna szczęka i czaszka są połączone wieloma mięśniami i więzadłami, które funkcjonują, jeśli dolna szczęka jest w prawidłowej pozycji. Głowa kości żuchwy – kłykieć dopasowany jest do…

Czytaj więcej
rehabilitacja stawów skroniowo - żuchwowych warszawa bielany
Terapia w obrębie stawów skroniowo- żuchwowych – cz. 2

Przykładowe ćwiczenia do samodzielnego wykonania pomagające rozluźnić okolicę w obrębie stawu skroniowo – żuchwowego: Na Blogu oraz na FB w temacie: „Wsparcie w stresie” w części III dowiesz się jak możesz zredukować napięcie mięśni twarzy poprzez ćwiczenia oraz masaż twarzy, który relaksuje także całe ciało, umysł oraz dodatkowo zadziała…

Czytaj więcej
osteopatia rehabilitacja warszawa bemowo
Wsparcie w stresie – cz.4

Blok IV – Wsparcie w gabinecie fizjoterapeuty. W sytuacji stresu, nadmiernych emocji i przy pojawieniu się napięć w ciele, które mogą generować bóle nieznanego pochodzenia polecam terapię czaszkowo – krzyżową. Kilka słów o terapii czaszkowo-krzyżowej. Terapia czaszkowo-krzyżowa to jedna z kilku form leczenia manualnego, która…

Czytaj więcej
+48 608 346 327