Fizjoterapeuci dziecięcy nie są już po prostu rehabilitantami zajmującymi się dziećmi. To wieloprofilowo przygotowani fachowcy, którzy oprócz ukończenia pięcioletnich studiów mogą pochwalić się mnóstwem certyfikatów potwierdzających udział w specjalistycznych szkoleniach, poświęconych metodom rehabilitacji ruchowej dla dzieci.
- Integracja Sensoryczna
- Logopedia
- Rehabilitacja
- Staw skroniowo-żuchwowy
- Terapia krzyżowo-czaszkowa
- Uncategorized
- Wsparcie w stresie
Rehabilitacja to słowo wywodzące się z języka łacińskiego (re – na nowo, habilitatio – sprawny). W dzisiejszych czasach dziedzina ta częściej bywa nazywana fizjoterapią (z ang. physio therapy). Jest to działanie polegające wykorzystujące reaktywność organizmu na bodźce.
Rozwój mowy u dziecka to proces fascynujący, ale bywa też wyzwaniem. Niekiedy napotyka na różnego rodzaju trudności, które mogą prowadzić do zaburzeń mowy. W takich sytuacjach
z pomocą przychodzi, a jedną z jej skutecznych metod jest programowanie języka dziecka. Na czym polega ta metoda i komu może pomóc? O tym opowiemy w niniejszym artykule.
Integracja sensoryczna odpowiada za podjęcie reakcji na danych bodziec – świadomej lub automatycznej – oraz jego właściwe rozpoznanie. Integracja sensoryczna odpowiada za odbieranie i przetwarzanie bodźców dochodzących z otoczenia.
Jako fizjoterapeuta spotykam się z wieloma schorzeniami układu ruchu, a dyskopatia lędźwiowa jest jednym z najczęściej diagnozowanych problemów wśród pacjentów. Choć wiele osób słyszało tę nazwę, nie wszyscy rozumieją, co ona oznacza i jakie są jej przyczyny. Celem tego artykułu jest przybliżenie tego zagadnienia oraz wskazanie możliwości leczenia dyskopatii lędźwiowej i zapobiegania. Dyskopatia lędźwiowa nazywana […]
Urazy sportowe są często spotykane zarówno wśród zawodowych, jak i sportowców amatorów. Mają one różne przyczyny i skutki, ale jednym z kluczowych aspektów skutecznego leczenia jest odpowiednia fizjoterapia w Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii Bemowo. W dzisiejszym artykule omówimy przykładowe ćwiczenia skuteczne w leczeniu urazów sportowych oraz to, jak dzięki rehabilitacji Wola możesz szybko wrócić do […]
Konsekwencje nieprawidłowej pozycji spoczynkowej języka. Nieprawidłowa pozycja języka może prowadzić do różnych wad zgryzu, takich jak: Nieprawidłowa pozycja języka może także prowadzić do zaburzeń mowy, takich jak seplenienie czy trudności w wymawianiu niektórych głosek. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, gdzie rozwój mowy jest kluczowy dla ich dalszego rozwoju. W takich przypadkach nieoceniona może […]
Wady wymowy mogą prowadzić do lęku przed mówieniem. Lęk ten może objawiać się na różne sposoby. Przeczytaj nasz krótki wpis i zdecyduj, czy interwencja logopedy jest potrzebna.
Wiele ćwiczeń artykulacyjnych możesz wykonać samodzielnie w domu, jednak ich dobór pozostaw specjaliście. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma propozycjami poprawiającymi artykulację w przypadku „rotacyzmu”.
W przypadku niskiej samooceny, która znacząco wpływa na codzienne życie, warto rozważyć konsultację z psychologiem. Psycholog może pomóc w budowaniu pewności siebie, radzeniu sobie z stresem i lękiem oraz akceptacji siebie.