Rehabilitacja dzieci

rehabilitacja dzieci bemowo warszawa
Czy rehabilitacja jest potrzebna twojemu dziecku? 

 

Niemal każde dziecko narażone jest na rozmaitego rodzaju urazy. Niezależnie czy jest umiarkowanie, czy bardzo aktywne ruchowo, w trakcie nabywania właściwej koordynacji i „poczucia” ciała ulega niekiedy bardziej lub mniej poważnym kontuzjom. Zignorowanie urazu w wieku dziecięcym może przynieść niemiłe konsekwencje w wieku nastoletnim czy dorosłym. Warto, by w miarę możliwości rodzic kontrolował, czy dziecko nie zmaga się z przeciążeniami, które mogą negatywnie odbić się na jego zdrowiu w przyszłości.

Fizjoterapeuta dziecięcy pomaga rodzicom w ocenie stanu zdrowia dziecka, a w przypadku urazu wspiera podopiecznego w powrocie do pełnego zdrowia i właściwych wzorców ruchowych. W zależności od rodzaju urazu mały pacjent może wymagać rehabilitacji ogólnej, ortopedycznej lub neurologicznej.

Warto rozgraniczyć też rolę rehabilitacji ortopedycznej i korektywy. Rehabilitacja ortopedyczna skupia się na leczeniu urazów i deformacji, podczas gdy korektywa koncentruje się na poprawie postawy ciała.

Obraz autorstwa Freepik

 

Rehabilitacja dzieci Bemowo Warszawa

Rehabiltacja-dzieci-bemowo

Rehabilitacja dzieci terapia ortopedyczna

Zakres terapii:

 • konsultacja fizjoterapeuty obejmująca ocenę postawy lub innego problemu z zakresu ortopedii oraz proponowany indywidualny program terapeutyczny,
 • rehabilitacja wad postawy i skolioz,
 • rehabilitacja urazów w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych.

 

Cel osiągamy poprzez:

 • ćwiczenia obejmujące korekcję zaburzeń w układzie kostnym i normalizację napięcia mięśniowego,
 • naukę odruchu prawidłowej postawy poprzez stosowanie metod nerwowo -mięśniowego torowania ruchu,
 • mobilizację układu oddechowego poprzez korekcję rytmu międzyżebrowego,
 • z powodzeniem włączamy w terapię elementy jogi i Pilates.
Rehabiltacja-dzieci

Rehabilitacja dzieci terapia neurologiczna

Zakres terapii:

 • konsultacja fizjoterapeuty obejmująca ocenę rozwoju psychomotorycznego dziecka oraz proponowany indywidualny program terapeutyczny,
 • rehabilitacja dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym,
 • rehabilitacja wad wrodzonych i urazów okołoporodowych.

 

Cel osiągamy poprzez:

 • ćwiczenia normalizujące napięcie mięśniowe,
 • stosowanie narzędzi z zakresu miękkich terapii manualnych oraz z zakresu metod nerwowo-mięśniowego torowania ruchu,
 • prowadzenie działań  zgodnie z zasadą holistycznego spojrzenia na problem z którym przychodzi Pacjent.
rehabilitacja sportowa dla dzieci

Rehabilitacja dzieci Bemowo

Rehabilitacja dzieci pozwala na skorygowanie zarówno wrodzonych, jak i nabytych wad postawy, a także różnych problemów spowodowanych urazami.

Wcześniejsze wykrycie problemu pozwoli na skuteczniejsze i łatwiejsze jego rozwiązanie, ponieważ organizmy dzieci dopiero się rozwijają, dzięki czemu w większym stopniu podatne są na ingerencje z zewnątrz.

Dodatkowo terapia w naszym gabinecie na Bemowie w Warszawie kształtuje w dzieciach pozytywne nawyki postawy – zarówno podczas zabawy, jak i w czasie codziennych czynności np. nauki szkolnej. Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo, że pojawą się nowe problemy spowodowane tymi czynnikami.

Do każdej przypadłości dopieramy specjalny zestaw ćwiczeń mający na celu skorygowanie wad postawy u dzieci. Dokonuje się tego poprzez stosowanie dobrze dobranych ćwiczeń dla poszczególnych partii mięśniowych odpowiadających za daną wadę postawy.

+48 608 346 327