Logopeda Bemowo

Masz problemy z wymową? Nie czekaj! Nasz logopeda jest do twojej dyspozycji!
logopeda wola

Jak logopeda dziecięcy może pomóc twojemu dziecku?

Jeżeli niepokoi Cię rozwój mowy Twojego dziecka, dostrzegasz nieprawidłowości w jego artykulacji lub sam chcesz popracować nad swoim głosem logopeda może zdecydowanie pomóc i być twoim największym sojusznikiem. W trakcie spotkania terapeuta pomoże Ci rozwiać wątpliwości i określi, czy należy rozpocząć terapię logopedyczną.

Postawienie diagnozy pozwoli logopedzie podjąć właściwe działania terapeutyczne. Dobierze on odpowiednie metody, ćwiczenia i materiały dostosowane do potrzeb, możliwości i zainteresowań Twoich lub Twojego dziecka. Dzięki temu terapia będzie najskuteczniejsza, a także ciekawa i angażująca.

Obraz autorstwa Freepik

Zajęcia logopedyczne w Gabinecie Impuls to nowoczesne i skuteczne metody pracy nad kształtowaniem mowy, doskonaleniem artykulacji i emisji głosu dla dzieci i dorosłych. Obsługujemy pacjentów z dzielnic Bemowo, Wola oraz Bielany, jak i całej Warszawy!

logopeda bemowo

Kiedy do logopedy?

Jakie sygnały pomogą Ci zdecydować o konieczności wizyty?

 • Niewyraźnie mówisz, masz problemy z płynnością mówienia.
 • Masz problemy z wymową głoski „R”.
 • Jesteś pacjentem ortodontycznym i masz niewłaściwą pozycję spoczynkową języka, który uciska na zęby.
 • Twoje dziecko ma wadę wymowy ( np.: mówi safa, zamiast szafa, mówi zaba zamiast żaba).
 • Twoje dziecko ma opóźniony rozwój mowy (np. nie buduje prostych zdań zgodnie z kalendarzem rozwojowym).
 • Twoje dziecko ma problemy z komunikacją, połykaniem i chodzi z otwartymi ustami.
 • Twoje dziecko czeka na zabieg podcięcia wędzidełka językowego.

Pamiętaj: Wada wymowy to nie wyrok! Wczesna interwencja logopedyczna i wsparcie rodziców mogą pomóc dziecku pokonać wadę wymowy i prawidłowo się rozwijać.

Czy logopeda dziecięcy może pracować z dorosłymi pacjentami?

Zdecydowanie tak! Pomimo różnych specjalizacji logopeda dziecięcy posiadaja wiedzę i umiejętności, które mogą być również stosowane u dorosłych pacjentów.

Częstymi przypadkami wymagającymi wparcia logopedy są między innymi: rehabilitacja po udarze, terapia połykania, terapia głosu, terapia mowy i komunikacji, czy terapia jąkania. W zależności od potrzeb pacjenta, logopeda może dostosować techniki i metody terapeutyczne, aby sprostać specyficznym wymaganiom lub celom terapii.

Co bardzo ważne, specjalnością Gabinetu Impuls jest holistyczne podejście do zdrowia i komfortu pacjentów (cała Warszawa), dlatego oferujemy szeroki zakres usług logopedycznych i fizjoterapeutycznych, które mogą się wzajemnie uzupełniać w zależności od problemu z jakim do nas przyjdziesz.

logopeda bielany

Dlaczego logopeda jest potrzebny?

Wczesna diagnoza i terapia logopedyczna może znacząco poprawić jakość życia dziecka i dorosłego. Pomoc logopedy jest potrzebna m.in. gdy masz:

Wady zgryzu
Nieprawidłowa pozycja języka podczas mówienia może prowadzić do wad zgryzu. Co możesz zrobić?
Problemy z połykaniem
Holistyczne podejście logopedy i fizjoterapeuty w problemach z połykaniem (dysfagii). Współpraca logopedy i fizjoterapeuty jest kluczowa w holistycznym podejściu do problemów z połykaniem. Pozwala ona na kompleksową ocenę i terapię pacjenta, uwzględniającą zarówno aspekty motoryczne, jak i sensoryczne procesu połykania.
Niską samoocenę
Dziecko z wadą wymowy może być wyśmiewane przez rówieśników, co może prowadzić do niskiej samooceny i braku pewności siebie.
Problemy z komunikacją
Wada wymowy może utrudniać dziecku komunikację z rówieśnikami i dorosłymi, co może prowadzić do izolacji i wycofania.
Lęk przed mówieniem
Dziecko z wadą wymowy może bać się mówić w obawie przed wyśmianiem, co może utrudniać mu naukę i udział w życiu społecznym.
Zaburzenia słuchu
Zaburzenia słuchu fonemowego mogą mieć różne przyczyny i wpływają na wady wymowy, ponieważ osoba z tym problemem nie potrafi prawidłowo naśladować dźwięków które słyszy.

Logopeda dla pacjentów z Warszawa Wola, Bielany, Bemowo

W naszym gabinecie na Bemowie prowadzimy konsultację, diagnozę i terapię logopedyczną / neurologopedyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasi logopedzi pomagają w osiąganiu następujących celów:

 • kształtowaniu prawidłowej mowy, czyli dbaniu o jej właściwy i jak najlepszy rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym
 • stymulowanie opóźnionego rozwoju mowy
 • usuwanie wad wymowy seplenienia, rerania, kappacyzmu, gammacyzmu
 • nauczenie mowy (mówienia i rozumienia) w przypadku jej braku lub utraty – afazja, dyzartria, choroby
 • neurodegeneracyjne
 • usuwanie zaburzeń głosu
 • ćwiczenie emisji głosu
 • usuwanie trudności w czytaniu i pisaniu
 • wczesna interwencja logopedyczna – kontrola i stymulacja obszaru ustno-twarzowego, ocena funkcji przedjęzykowych i językowych, stymulowanie wszystkich funkcji poznawczych (słuchu, wzroku, pamięci, motoryki małej i dużej)

W czasie terapii nie tylko wywołujemy głoski i ćwiczymy mowę, ale również zajmujemy się terapią miofunkcjonalną. Polega ona na usprawnianiu funkcji biologicznych w obrębie narządu mowy. Zaburzenia miofunkcjonalne to wszelkie nieprawidłowości w połykaniu, pozycji spoczynkowej języka, mięśni twarzy i jamy ustnej.

Zajmujemy się zarówno osobami dorosłymi, jak i dziećmi. 

+48 608 346 327