Fizjoterapia

Gabinet Terapeutyczo – Rehabilitacyjny IMPULS Warszawa w dzielnicy Bemowo to najlepsza i skuteczna fizjoterapia. Można do nas szybko dojechać z okolicznych dzielnic takich jak: Bielany lub Wola.

Na czym polega fizjoterapia w gabinecie IMPULS Warszawa Bemowo?

Wizyta u fizjoterapeuty w gabinecie terapeutyczno – rehabilitacyjnym IMPULS rozpoczyna się od wywiadu.  Jest to rozmowa na temat dolegliwości bólowych, obserwacji problemów z ruchem i historii choroby. Analizujemy między innymi dotychczasową dokumentację medyczną. Pacjent zostanie poproszony o jej przyniesienie podczas zapisu. Ważne są także pytania: od kiedy odczuwamy ból? Kiedy pierwszy raz zauważyliśmy niepokojące symptomy? Jak silne są objawy i co je nasila oraz jak do tej pory wyglądało leczenie?

W czasie fizjoterapii jesteśmy odpowiedzialni za Twój powrót do zdrowia fizycznego poprzez konkretne zabiegi i ćwiczenia. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie rehabilitacji, osteopatii i fizjoterapii. Oferujemy szeroki zakres usług: zabiegi rehabilitacyjne, terapię manualną wg Muligana i McKenziego, terapię powięziową, neuromobilizacje, terapię stawów skroniowo – żuchwowych, torowania ruchu wg PNF, terapię czaszkowo – krzyżową oraz fizjoterapie uroginekologiczną.

Wszystkie wymienione usługi są dostępne w jednym miejscu – w naszym gabinecie fizjoterapii w Warszawie na Bemowie.

Fizjoterapia – z jakimi schorzeniami do fizjoterapeuty?

Pacjenci zgłaszają się do nas z chorobami ortopedycznymi np.: bólami pleców, zespołem cieśni nadgarstka, zapaleniem stawów, chorobami stóp, rwą kulszową, bocznym przyparciem rzepki, z ograniczoną ruchomością stawów.

O części z tych schorzeń możesz przeczytać na naszym blogu.

Każdego z pacjentów otaczamy fachową opieką. Przejście przez proces zdrowienia z doświadczonym fizjoterapeutą stwarza znaczną szansę na pełny powrót do zdrowia i odzyskanie sprawności.

Fizjoterapię prowadzimy także z dojazdem do domu pacjenta. Działamy w Warszawie w dzielnicach Bielany, Bemowo i Wola.

Dlaczego fizjoterapia w gabinecie Impuls Warszawa-Bemowo?

Nasza oferta fizjoterapii zapewnia kompleksowe leczenie i pomoc. 

Istotą naszych działań fizjoterapeutycznych jest praca z całym ciałem. Leczenie rozszerzamy o wskazana dietetyczne, zabiegi stymulujące odporność i poprawiające funkcjonowanie całej fizjologi organizmu. Nie zapominamy o wskazówkach do indywidualnej pracy. Po rozpoczęciu procesu terapii jesteśmy z naszymi pacjentami w stałym kontakcie.

Nasi pacjenci przyjeżdżają do gabinetu fizjoterapii z Bemowa, Bielan i Woli. Zdarzają się także osoby poszukujące usługi fizjoterapii w Warszawie. 

W gabinecie fizjoterapii Impuls, fizjoterapeuta zajmuje się pacjentem od początku do końca. Specjalista nie zmienia się w trakcie leczenia i pozostaje z pacjentem od początku do końca. Monituje efekty oraz koryguje na bieżąco dobór metod fizjoterapii.

Fizjoterapia, kiedy może Ci pomóc?

Oferujemy szeroki zakres prowadzonych terapii w tym rehabilitację po urazach, kontuzjach, operacjach, zabiegach ortopedycznych,  terapię manualna, powięziową, neuromobilizacje, osteopatię.

Naszym celem jest zapewnienie indywidualnego podejścia do każdego pacjenta.  Stawiamy na odzyskanie przez pacjenta pełnej sprawności fizycznej.

Jesteśmy specjalistami, którzy korzystają z najnowszej wiedzy medycznej. Swoje umiejętności rozwijaliśmy przez lata w pracy z pacjentami.

Naszym priorytetem jest Państwa zdrowie i komfortowe życie bez bólu. 

Zapraszamy do kontaktu.

Proponujemy pacjentom kilka rodzajów fizjoterapii w zależności od indywidualnych potrzeb.

osteopatia fizjoterapia warszawa bemowo

Osteopatia

Osteopatia jest bezpieczną i bezbólową  terapią. Metoda osteopatyczna pomaga złagodzić ból i poprawić funkcjonowanie organizmu. Może redukować napięcie mięśniowe i poprawiać zakres ruchu. Dzięki precyzyjnemu badaniu (neurologicznemu, ortopedycznemu i osteopatycznemu) terapeuta identyfikuje obszary problemowe. Rozbudowanie zabiegów fizjoterapeutycznych o osteopatię pozwala skutecznie określić miejsca dysfunkcji.

Sama osteopatia może też wspomagać regenerację tkanek i poprawiać krążenie krwi. To holistyczna terapia, która uwzględnia całość organizmu. Może przynosić ulgę w przypadku wielu schorzeń, od bólów pleców po migreny. Oferuje pacjentom naturalną alternatywę dla leków i operacji. Ostatecznie, osteopatia wspiera życie w zdrowiu i dobre samopoczucie.

Zabiegi z udziałem osteopaty są dostępne w naszym gabinecie rehabilitacji w Warszawie na Bemowie. Lokalizacja gabinetu będzie także dogodna dla pacjentów korzystających z zabiegów rehabilitacji  mieszających w dzielnicach Warszawa Wola, Warszawy Bielany

Obraz autorstwa: Freepik

fizjoterapia warszawa bemowo

Osteopatia czaszkowo – krzyżowa

Osteopatia czaszkowo – krzyżowa jest to integralna część terapii osteopatycznej, która ma na celu przywrócenie harmonii i zdrowia całego organizmu poprzez manipulację tkanek i struktur anatomicznych. Polega na bardzo subtelnej palpacji oraz zastosowaniu wyspecjalizowanych technik mających na celu neutralizację napięć.

Sama palpacja to technika stosowana w szeroko pojętej metodzie osteopatii. Polega na precyzyjnym wykonywaniu ruchów manipulacyjnych w celu przywrócenia równowagi i poprawy funkcjonowania ciała. Zabiegi wykonywane tą metodą nie są w żaden sposób bolesne. W odczuciu pacjentów potrafią być nawet przyjemne i wyciszające.

Za pomocą specjalistycznych technik, terapeuci wykorzystują palpację do rozluźniania mięśni, poprawy ruchomości stawów oraz redukcji napięć i blokad. Palpacja może być stosowana w różnych obszarach ciała.

Ewidentne korzyści z zabiegów tą metodą odczują pacjenci mający problem z kręgosłupem, miednicą, kończynami czy również w obszarze czaszki.

Poprzez pracę na kościach czaszki dochodzi do oddziaływania na struktury membranowe znajdujące się w jej wnętrzu. Przekłada się to na przywrócenie równowagi w dalszych strukturach. Ważnym krokiem jest praca na miednicy, kości krzyżowej, otworze klatki piersiowej oraz żuchwie.

Obraz autorstwa Freepik

rehabilitacja stomatologiczna
Fizjoterapia stawów skroniowo – żuchwowych. Rehabilitacja stomatologiczna.

Staw skroniowo-żuchwowy jest to staw łączący dolną szczękę (żuchwę) z czaszką (kością skroniową). Dolna szczęka i czaszka są połączone wieloma mięśniami i więzadłami. Struktura ta ma szansę na prawidłową pracę, tylko wówczas gdy, dolna szczęka jest w prawidłowej pozycji. W celu prawidłowego funkcjonowania stawu potrzebny jest kawałek chrząstki zwany krążkiem stawowym. Każdy krążek jest utrzymywany na miejscu i prowadzony przez mięśnie i więzadła. Jeśli sam zgryz jest w nieprawidłowym ustawieniu może spowodować zmianę pozycji żuchwy.

Proces rehabilitacji będzie koncentrował się na przywracaniu prawidłowej funkcji tego stawu. Terapia może obejmować różnorodne podejścia. Najczęściej spotykane są zabiegi mające na celu korektę zgryzu za pomocą terapiia manualnej. Uzupełnieniem mogą być ćwiczenia wzmacniające mięśnie żuchwy. Powszechnie stosuje się także nakładki ortodontyczne.

Działania te poprawiają stabilność stawu, łagodzą ból oraz przywracają właściwą pozycję żuchwy.

Coraz częściej spotyka się ścisłą współpracę pomiędzy fizjoterapeutą a dentystą lub ortodontą. Kompleksowe podejście do problemu, w które angażują się wymienieni specjaliści zapewnia optymalne rezultaty dla pacjenta.

Obraz autorstwa Racool_studio na Freepik

fizjoterapia ortopedyczna warszawa bemowo

Na czym polega rehabilitacja ortopedyczna?

Co to jest fizjoterapia ortopedyczna? 

Fizjoterapia ma na celu przywrócenie funkcji narządu ruchu oraz aktywności życiowych utraconych w efekcie wypadków i chorób. Może wpłynąć pozytywnie także na zmiany wodzone i nabyte układów: kostnego, stawowego oraz mięśniowego.

Poprzez specjalistyczne ćwiczenia i terapię manualną, wspomaga powrót do zdrowia także po kontuzjach odniesionych w czasie amatorskiego lub profesjonalnego uprawiania sportu. Niesie pomoc w redukcji bólu oraz poprawia zakres ruchu w stawach poddanych urazowi. Dzięki indywidualnie dostosowanym programom rehabilitacyjnym, umożliwia szybszą rekonwalescencję i powrót do normalnego funkcjonowania.

Skutkiem fizjoterapii ortopedycznej jest też poprawa postawy ciała. W czasie procesu leczenia pacjent wzmacnia mięśnie i koryguje złe wzorce ruchowe, co zmniejsza ryzyko kolejnych urazów.

Fizjoterapia ortopedyczna różni się od zwykłej fizjoterapii głównie poprzez swoje skoncentrowanie na problemach układu mięśniowo-szkieletowego. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu urazów, dysfunkcji stawów, mięśni i kości. Fizjoterapeuci ortopedyczni posiadają specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w pracy z pacjentami z kontuzjami sportowymi, schorzeniami przewlekłymi oraz po operacjach ortopedycznych. Ich podejście opiera się na kompleksowej ocenie i indywidualnym planowaniu terapii, która skupia się na przywracaniu pełnej funkcji i mobilności dotkniętego obszaru ciała. Dzięki temu, fizjoterapia ortopedyczna może być bardziej skuteczna w leczeniu problemów związanych z układem ruchu niż zwykła fizjoterapia.

rehabilitacja po operacji warszawa wola

Rehabilitacja po operacji

Celem rehabilitacji po operacji ortopedycznej jest usunięcie bólu, przywrócenie prawidłowej ruchomości w stawie, przywrócenie równowagi mięśniowej oraz przywrócenie utraconej funkcji ruchowej, przygotowanie do aktywności codziennych i sportowych a także zabezpieczenie przed kolejnymi urazami. Fizjoterapia może odgrywać kluczową rolę w procesie powrotu do zdrowia. Fizjoterapeuta obserwuje proces gojenia i powrotu do zdrowia i na tej podstawie dostosowuje program terapii oraz jej intensywność. Jego doświadczenie jest niezbędne do skutecznej opieki nad pacjentem oraz minimalizacji ryzyka kolejnych urazów w trakcie rehabilitacji.

W gabinecie fizjoterapeutyczno – rehabilitacyjnym IMPULS na Bemowie współpracujemy z doświadczonymi fizjoterapeutami. Wielokrotnie pracowali oni z pacjentami po zabiegach i operacjach chirurgicznych. Skutecznie i bezpiecznie przeprowadzili ich przez proces powrotu do zdrowia!

Nasi pacjenci to osoby po operacjach: kręgosłupa szyjnego, kręgosłupa, kręgosłupa lędźwiowego, biodra, haluksa, palca młotkowatego, kolana, łąkotki, artroskopii kolana, po operacji ACL czyli więzadła krzyżowego przedniego. Po operacji cieśni nadgarstka, po uszkodzeniu stożka rotatorów, czy barku zamrożonego.

trening medyczny rehabilitacja warszawa bielany

Funkcjonalny trening medyczny

Funkcjonalny, profesjonalny trening medyczny, prowadzony przez doświadczonego fizjoterapeutę to kolejny krok w odzyskaniu formy po urazie, kontuzji lub operacji.

Jest to metoda treningowa, która koncentruje się na poprawie funkcjonalności i wydajności ciała. Polega na wykonywaniu przez trenującego dynamicznych, wielostawowych ruchów.  Zestawy ćwiczeń odzwierciedlają ruchy wykonywane podczas codziennych aktywności. Jeśli jest taka potrzeba, fizjoterapeuta uzupełnia je ćwiczeniami charakterystycznymi dla danej dyscypliny sportowej, którą uprawia pacjent.

Trening medyczny uwzględnia indywidualne potrzeby i ograniczenia pacjenta, a także integruje różne płaszczyzny ruchu. Poprawia stabilizację, siłę, koordynację i równowagę. Funkcjonalny trening medyczny jest często stosowany w rehabilitacji po urazach, operacjach ortopedycznych oraz w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Poprzez symulowanie naturalnych ruchów, pomaga przywrócić pełną funkcjonalność ciała i zapobiegać kolejnym urazom.

Trening medyczny w gabinecie IMPULS jest realizowany zawsze w formule „jeden na jeden” z fizjoterapeutą.

Terapeuta po przeprowadzonej ocenie stanu funkcjonalnego pacjenta dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Obraz autorstwa Freepik

fizjoterapia sportowa warszawa bemowo

Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapeuta sportowy koncentruje się na wyspecjalizowanych masażach powięziowych i stretchingu, które pomagają zapobiegać kontuzjom kręgosłupa, stawów i mięśni. Przygotowanie motoryczne do treningu oraz proces regeneracji powysiłkowej to kluczowe elementy pracy fizjoterapeuty sportowego. Poprzez te działania redukuje się ryzyko urazów i kontuzji u sportowców. Niezależnie, czy pacjent trenuje amatorsko, czy też zawodowo, fizjoterapia sportowa może być wskazanym elementem uzupełniającym trening.

Fizjoterapia sportowa różni się od standardowej fizjoterapii przede wszystkim skupieniem na potrzebach sportowców. Jest to grupa narażona specyficzne urazy, co wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia terapeuty.

W gabinecie fizjoterapii IMPULS współpracujemy ze specjalistami aktywnymi fizycznie i ze sportową przeszłością. Czynnie uprawiamy lub uprawialiśmy szereg dyscyplin sportowych. Nasze własne doświadczenia sportowe, zdecydowanie pomagają zrozumieć potrzeby pacjentów, którzy jak najszybciej chcą wrócić do swojego programu treningowego.

Obraz autorstwa Freepik

terapia manualna

Terapia manualna – co to jest?

Terapia manualna to nieinwazyjna i naturalna metoda leczenia. Stosuje się ją w odwracalnych dysfunkcjach elementów tworzących układ ruchu, takich jak: mięśnie, stawy, więzadła, kręgosłup. Do diagnozowania i leczenia wykorzystywane są dłonie i dotyk. 

Często spotka się, że w czasie zabiegu fizjoterapeuta pracuje z pacjentem korzystając z technik masażu, mobilizacji stawów, manipulacji kręgosłupa, technik rozciągających i korekcyjnych.

W Gabinecie Impuls Warszawa Bemowo wykorzystujemy bezpieczne i skuteczne rodzaje funkcjonalnej terapii manualnej takie jak: McKenzie, Mulligan i Osteopatia Czaszkowo – Krzyżowa w połączeniu z neuromobilizacjami i terapią powięziową.

Obraz autorstwa Freepik

terapia powięziowa warszawa bemowo

Terapia powięziowa – co to jest?

Powięź nadaje kształt naszemu ciału, determinuje naszą postawę oraz daje podparcie dla układu mięśniowo-szkieletowego, oraz narządów wewnętrznych. 

Terapia powięziowa to nowoczesna metoda fizjoterapii, w której rehabilitant działa na przyczynę problemu, a nie tylko na objaw z jakim przychodzi pacjent.

Obraz autorstwa Freepik

fizjoterapia dziecięca warszawa bemowo

Co robi fizjoterapeuta dziecięcy?

Fizjoterapeuta dziecięcy przeprowadza wstępną diagnostykę małego pacjenta. Ocenia on możliwości ruchowe dziecka i jego ogólny rozwój fizyczny. Na podstawie swoich obserwacji może ocenić ewentualne opóźnienia rozwojowe. Diagnoza uwzględnia problemy z układem mięśniowo – szkieletowym oraz występujące w nim zaburzenia ruchu. Najczęściej spotykanymi przypadkami są asymetrie na poziomie obręczy barkowej, łopatek i obręczy biodrowej oraz wady w obrębie stóp i kolan.

Obraz autorstwa Freepik

+48 608 346 327