Wsparcie w stresie – cz. 3

W bloku III dowiesz się jak możesz zredukować napięcie mięśni twarzy poprzez ćwiczenia oraz masaż twarzy, który relaksuje całe ciało, umysł oraz odmładza.

Nawiązując do tematu głębokiego oddechu pamiętaj, że oddychając prawidłowo wg zaleceń zawartych w bloku II, rozluźniasz mięśnie twarzy, będziesz wyglądała na młodszą i wypoczętą:
1. Wyprostują się. Gdy się garbisz i opuszczasz głowę, mięśnie twojej twarzy dosłownie flaczeją. Wyrób sobie nawyk trzymania głowy na długiej szyi i zachowaj prostą sylwetkę.
2. Uśmiechnij się, uśmiech ujędrnia policzki, usta oraz wzmacnia owal twarzy. Wykonaj ćwiczenie – uśmiechnij się szeroko, przytrzymaj 5 sekund, powtórz 5-10 razy.
3. Odstaw lub radykalnie zredukuj używki, nic bardziej nie postarza niż alkohol, papierosy i cukier. Używki oznaczają przedwczesne zmarszczki, fatalny stan skóry, zaburzenia snu, złe samopoczucie, rozregulowany metabolizm i nadwagę.
4. Codziennie wykonuj pozycję jogi (viparita karani), która działa rewitalizująco, relaksująco i silnie odmładzająco na cały organizm.

  • Połóż się na plecach na macie lub kocu a nogi oprzyj o ścianę pod kątem prostym, tak aby pośladki były tuż przy ścianie.

5. Zrób sobie jednodniowy detoks na kaszy jaglanej, 3 dni przed detoksem odstaw używki, mięso i nabiał odzwierzęcy. Jedz zupy warzywne, sałatki i surówki, pij koktajle warzywno – owocowe, a w dniu oczyszczania jedz tylko kaszę jaglaną w 6 porcjach przez cały dzień.

Ćwiczenia mięśni twarzy (każde ćwiczenie powtórz 5 razy):

  • Zrób wdech i mocno zaciśnij mięśnie twarzy i pięści. Przytrzymaj napiecie 5 sekund, wraz z wydechem pokaż język.
  • Powtarzaj szeptem samogłoski a-e-i-o-u-y, następnie o-y (wyraźnie i szeroko układaj usta).
  • Unieś głowę, skieruj podbródek maksymalnie do góry, wyciągnij szyję i wysuwaj żuchwę do przodu ku górze, przytrzymaj 5 sekund.
  • Otwórz szeroko oczy, nie unoś brwi i nie marszcz czoła, patrz w punkt w przestrzeni 5-10 sekund.
  • Nabierz powietrze do ust a następnie przesuwaj z jednego policzka do drugiego. Zrób wydech przez usta co dodatkowo wzmocni mięśnie okrężne ust.
  • Zrób szeroki uśmiech bez pokazywania zębów, przytrzymaj 5 sekund.
  • Unieś głowę i zacznij całować sufit przekręcając głowę płynnie raz w prawą raz w lewą stronę.
  • Otwórz usta i naciągnij górną wargę na górne zęby a dolną na dolne – wytrzymaj 5 sekund.
  • Włóż ołówek pomiędzy zawinięte na zębach usta i roluj go do przodu i do tyłu.

6. Automasaż twarzy (MASAŻ SHIATSU) – dokładną prezentację obejrzysz na stronie www.pytanienasniadanie.tvp.pl (w dziale uroda z dnia 15.04.2020 roku).
7. Automasaż uszu – poprawia przepływ krwi przez szyję i głowę, pobudza receptory. Pokaz znajdziesz na www.pytanienasniadanie.tvp.pl z dnia 16.05.2020 („dotyk zamiast leków”). Stosując go pomożesz sobie przy napięciowych bólach głowy i bruksizmie.

Może zainteresuje Cię także
lęk przed mówieniem kompleksowa terapia logopedyczna
Jak objawia się lęk przed mówieniem?
Czytaj więcej
logopedia kompleksowa terapia
Zestaw ćwiczeń artykulacyjnych
Czytaj więcej
kompleksowa terapia logopedyczna
Pomoc psychologiczna
Czytaj więcej
praca logopedy z dziećmi to nie tylko ćwiczenia
Budowanie pewności siebie
Czytaj więcej