Unikaj kontuzji

Nie daj się bólowi i zapobiegnij pojawieniu się poważnej kontuzji!

Jesteś osobą aktywną, ale każda Twoja aktywność sportowa kończy się bólem? To znak, że należy zgłosić się do fizjoterapeuty, jeszcze zanim dojdzie do poważnej kontuzji. Pamiętaj, że ból stawu czy mięśnia zaczynamy odczuwać dopiero w następnej kolejności.

Funkcjonalna Terapia Powięziowa – najnowsza terapia, która uwalnia od bólu pojawiającego się w wyniku przeciążeń powstałych podczas treningu sportowego.

Co to jest powięź i za co odpowiada w naszym ciele?

Kiedy chodzimy, biegamy, pochylamy się lub dźwigamy to powięzi przyjmują na siebie obciążenia, biorą czynny udział w organizacji postawy i ruchu oraz są odpowiedzialne za przenoszenie sił i napięcia. Dzięki temu pozwalają na utrzymanie stabilności.

Nieprawidłowa postawa, monotonne ruchy, przeciążenia i nieprawidłowe obciążenia wpływają na niekorzystne zmiany w obrębie powięzi. Skrócone i pogrubione powięzi tracą swą elastyczność i zdolność ślizgową co może mieć wpływ i być czynnikiem przyczyniającym się do dysfunkcji ruchu.

Stosując techniki funkcjonalnej terapii powięziowej można szybko i skutecznie cofnąć powstałe zmiany dysfunkcyjne. Dzięki temu będziesz mógł szybko powrócić do Twoich ulubionych aktywności sportowych.

Może zainteresuje Cię także
lęk przed mówieniem kompleksowa terapia logopedyczna
Jak objawia się lęk przed mówieniem?
Czytaj więcej
logopedia kompleksowa terapia
Zestaw ćwiczeń artykulacyjnych
Czytaj więcej
kompleksowa terapia logopedyczna
Pomoc psychologiczna
Czytaj więcej
praca logopedy z dziećmi to nie tylko ćwiczenia
Budowanie pewności siebie
Czytaj więcej